راهنمای حمل هوایی اجساد از ایران به سایر کشور ها

راهنمای حمل هوایی اجساد از ایران به سایر کشور ها : شرکت خدمات ارسال بار هوایی ما اماده خدمت به مردم عزیز می باشد و می تواند اجساد شما را از ایران و از تمام فرودگاه های کشور به خارج از ایران ارسال نماید . نکته ای را باید به حضورتان بگوییم که اجساد از تمام فرودگاه های کشور به خارج فرستاده می شود و نیازی نیست که آن را به فرودگاه تهران ارسال کنید .

راهنمای حمل هوایی اجساد

برای فرستادن جسد از ایران به خارج از کشور باید چه مراحلی را انجام دهیم ؟

 مقدمات لازم :

طبق قوانین بین الملل و مقررات هوایی جنازه ای که از یک کشور به کشور دیگر انتقال می یابد باید کاملا مومیای بشود تا جسد فاسد نشود. اینکار باعث می شود که آلودگی و میکروب از تابوت به بیرون خارج نشود . اگر جسد مومیای نشود انتقال آن امکان ندارد. کار مومیایی کردن تقریبا یک روز و کمتر از آن طول می کشد که در آن مدارک لازم متوفی را تهیه می نمایید. بعد از مومیایی کردن جسد را به سردخانه انتقال داده و تمام کارهای مربوط به تابوت را انجام داده و آن را پلمپ می کنند. و بعد از آن شرکت بار هوایی کارهای اداری شما را انجام می دهد و جسد را به فرودگاه انتقال می دهد.

 تشریفات فرودگاهی :

برای اینکه در ارسال جسد متوفی مشکلی پیش نیاید باید بستگان مرحوم تمام مدارک مورد نیاز برای این کار را آماده کنند و به شرک هوایی تحویل دهند تا کارهای اداری انجام شود . ارسال کننده جسد باید قوانین اینکار را بداند که می تواند از کادر ما در این بارهخ اطلاعات بگیرد .

مدارک مورد نیاز برای انتقال جسد با هواپیما به سایر کشورها

  • تاییدیه فوت از پزشکی قانونی همکراه با ترجمه ی لاتین آن
  • گواهی گمرکی صادر شده از پزشکی قانونی برای ارسال جسد به خارج از ایران
  • اصل و کپی گذرنامه متوفی با نامه ای از سفارت کشور مقصد و تحویل آن به پلیس فرودگاه برای تایید کردن اطلاعات مرحوم .

تمام مدارک اماده شده را به همراه جسد به فرودگاه آورده و به باربری انتقال می دهند . در اینجا پرسنل شرکت هوایی مدارک را به پلیس فرودگاه ارائه می کند و اجازه انتقال جنازه را به خارج از کشور می گیرد. ارسال کننده جسد با به همراه داشتن مدارک به دفتر شرکت هوایی مورد نظر که در فرودگاه می باشد مراجعه کرده و بارنامه را با تک بار صادر شده بعد از پرداخت کردن هزینه اینکار تابوت حمل جسد را به بار هواپیمایی آماده برای پرواز انتقال می دهند .

 هزینه های حمل :

محموله یا تابوتی که به کشور دیگری انتقال می یابد در حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ کیلوگرم در نظر می گیرند با توجه به این وزن و مسافت طی شده به کشور مقصد و شرکت هوایی هزینه اینکار محاسبه می شود. در هواپیما جایی مخصوص حمل جنازه وجود دارد که دمای آن کم می باشد تا از فاسد شدن جلوگیری می کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتقال جسد با مشاورین ما در خدمات بار هوایی و فریت بار آسان کارگو تماس بگیرید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید