لیست عدل بند یا شرح پکینگ چیست ؟

لیست عدل بند یا شرح پکینگ چیست ؟ : لیست عدل بند به لیستی می گویند که به طور دقیق محتوی بسته محموله ، تعداد بسته ها و اندازه ی آنها شرح داده می شود که طبیعی است برای تمام گمرک های جهان دارای اهمیت می باشد . هر محموله دارای پکینگ است که در آن تمام محتوای محموله و جعبه ها به صورت کامل نوشته و توضیح داده شده است که برای گمرک کشورهای مبدا و مقصد ارائه می دهند. هر جنس و لوازمی کد مخصوص خود را دارد که وقتی مامور گمرک در بازرسی می خواد می داند که درون جعبه چه چیزی وجود دارد .

لیست عدل بند

لیست عدل بند یا شرح پکینگ

لیست عدل بندی همه شرایط محموله را توضیح می دهد حتی ستونی دارد که نشان می دهد کالا در جعبه کارتونی بسته بندی شده یا چوبی و یا غیره باید اضافه کنیم که این لیست باید دارای تارخ و شماره بارنامه باشد و بطور دقیق در آن نوشته شود . از بقیه اطلاعاتی که باید در این لیست باشد مشخصات فرستنده وگیرنده ، وزن واقعی و وزن حجمی می توان اشاره کرد . همانطور که گفتیم همه مشخصات محموله در این لیست باید نوشته شود.

نکته مهم :

اظهار مالک محموله باید بطور دقیق با لیست عدل بندی یکی باشد و اختلافی در آنها وجود نداشته باشد زیرا اینکار بسیار مشکل ساز می باشد .

محموله ایی نیز وجود دارند که به جعبه چوبی که شکل آن برای هواپیما معمولی نیس استفاده می شود مانند مبلمان یزرگ و تابلو هایی بزرگتر از ۱۴۰ سانتی متر و … که این گونه لوازم بعد از بسته بندی درخواست ساخت جعبه چوبی می دهند و درون آن قرار می دهند.

خدمات ارسال بار هوایی ما همه این نکات را رعایت نموده و کالای شما را به طور کالا امن به مقصد می فرستد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در آسان کارگو تماس بگیرید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید