نکات مهم و ضروری در رابطه با فریت بار و ارسال بار هوایی

نکات مهم و ضروری در رابطه با فریت بار و ارسال بار هوایی : همانطور که میدانید تمام خطوط هوایی برای هرکاری که می کنند قوانین خاصی دارند ، ارسال بار از طریق هواپیما و فریت بار هوایی نیز مقررات مخصوص خود را دارد که در ادامه مطالب به بررسی آن می پردازیم برای دریافت اطلاعات همراه ما باشید…

نکات مهم فریت بار

جهت فریت بار مسافری با ما تماس بگیرید

چه نوع کالاهایی در فریت بار مسافران ممنوع می باشد؟

  • ارسال کردن کالایی که احتمال دارد برای هواپیما خطرناک باشد ممنوع می باشد مانند: عطر ،ادکلن ،اسپری ،شامپو،نرم کننده ها ،مواد آرایشی ،الکل ،شربت، آبلیمو،سرکه و ترشیجات.
  • خارج کردن اشیاء عتیقه ،آثار اصیل هنری ،کتاب های خطی و چاپ سنگی ،قطعات خوش نویسی شده ،اوراق مینیاتورو مصنوعات طلا و نقره ،سنگ های قیمتی ،ارز ،ریال ایران،تابلوهای نقاشی اصیل ،قالی وقالیچه درصورتی که عتیقه باشند ،و هر کالایی که به میراث فرهنگی و تاریخی مربوط می باشد ممنوع است.
  • خارج کردن تنفگ و تجهیزات نظامی از کشور ممنوع می باشد.
  • خارج کردن فیم و هرگونه سی دی و تابلو های نقاشی فقط با صدور مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد مجاز می باشد .

برای فریت کردن بار حتما باید شخص مسافر حضور داشته باشد ؟

اینکار با حضور خود مسافر انجام می شود و لی در صورتی که امکان حضور ایشان نیست باید یکی از فامیل های درجه یک که مدارک لازم برای اینکار را در دست داشته باشد.

بسته بندی صحیح بار به چه نحوی می باشد ؟

بسته بندی کالا باید به صورتی انجا داده شود که کالا درون جعبه تکان نخورد و از آسیب دیدگی جلوگیری شود . که اینکار خصوصا برای لوازم شکستنی بسیار دقت می خواهد برای بسته باندی ظروف شکستنی باید از نایلون های حبابدار استفاده کرد و فضای خالی که در جعبه باقی می ماند را با مواد ضربه گیر سبک پر کنیم.

چه ساعت از روز و چه روز هایی می توان برای ارسال بار اقدام کرد ؟

فرودگاه بین المللی امام خمینی از روزهای شنبه تا چهارشنبه و از ساعت ۸ صبح الی یک و نیم بعد از ظهر بار های شما را برای ارسال می پذرید و فرد ارسال کننده بار باید مدارک مورد نیاز را براس ارسال بار به همراه داشته باشد وگرنه بار ایشان را نخواهند پذیرفت .

هزینه ارسال بار به چه صورتی محاسبه می شود ؟

هزینه فریت بار مسافری چگونه محاسبه می شود ؟ این هزینه به چند عامل وزن بار ، حجم بار ، نرخ و قیمت شرکت های هواپیمایی بستگی دارد نرخ کشورهای مبدا و مقصد نیز تاثیر بسازیی دارد. ولی مهمترین عمال محاسبه هزینه ارسال بار وزن بار می باشد که با تغییر وزن قیمت وهزینه نیز تغییر می یابد به طوری که برای وزن های گفته شده زیر قیمت های متفاوتی وجود دارد :  , ۵۰۰kg , 300kg , 100kg ,45kg, normal minimum . 1000 kg

هزینه بار به صورت نزولی از وزن کم به زیاد تغییر می کند . در اینجا نقطه شکستی نیز وجود دارد که بهتر است از برخی مواقع از آن استفاده کنیم . شاید برای شما سوال باشد که چه مواقعی باید از نقطه شکست استفاده کنیم و نقطه شکت چه عددی می باشد ؟ نقطه شکست در بار ۱۰۰ کیلوگرم ۸۴ می باشد یعنی اگر کسی بارش بیشتر از ۸۴ کیلوگرم باشد می تواند با استفاده از نقطه شکست نرخ هزینه بار خود را از ۱۰۰ کیلو محاسبه کند . معمولا وزن محاسبه عدد ۱۰۰می باشد.

به غیر از هزینه های نرخ بار چه هزینه هایی در بارنامه اضافه می گردد؟

هزینه هایی به غیر از هزینه بار که بصورت کیلویی محاسبه می شود وجود دارد که در بار نامه نوشته می شود عبارت است از :

  1. مبلغ بارنامه ای که جهت هر ایرلاین متفاوت می باشد.
  2. مبلغ مایات ارزش افزوده
  3. هزینه حمل با تراک (اگر بخش از فرایند حمل به صورت زمینی وبه وسیله کامیون انجام گیرد.)
  4. بارهای خاص مانند کالاهای خطرناک ،حیوانات زنده و جنازه نیز هزینه های مبوط به خود را دارند.

وزن حجمی به چه معنی میباشد ؟

وزن حجمی به وزنی می گویند که خط های هوایی با توجه به ابعاد بسته و حجم  بسته محاسبه می شود معمولا در زمانی استفاده می شود که کالایی نسبت به حجمش وزن بسیار کمی داشته باشدئ در اینگونه موارد از وزن حجمی استفاده می کنند که معمولا برای هواپیما در یک متر مربع ۱۶۶٫۶۶ کیلوگرم وزن محاسبه می کنند.

وزن حجی از طریق زیر محاسبه می شود :

وزن حجمی = (طول * عرض * ارتفاع ) تقسیم بر ۶۰۰۰

(تمامی ابعاد از سانتی متر محاسبه می شوند)

به چه نحوی می توان بار را در کشور مقصد تحویل گرفت ؟

بعد از رسیدن بار هوایی به فرودگاه کشور مقصد شما باید به دریافت آن اقدام کنید . فردی که اسم گیرنده بر روی کالا ثبت شده است باتید در آنجا حضور یابد . اینکار باید در عرض ۴۸ ساعت انجام شود زیرا که بعد از ۴۸ ساعت فرودگاه برای نگه داشتن کالای شما هزینه انبار داری دریافت می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید