ارسال بار هوایی

ارسال بار هوایی ، ارسال کردن کالا از طریق هواپیما ، قیمت و هزینه ارسال بار هوایی ، آسان کارگو : به حمل و انتقالات کالاهای مسافری و تجاری از طریق هواپیما را ارسال بار هوایی و یا فریت بار می گویند که دارای دو نوع می باشد :

ارسال بار هوایی

  1. ارسال بار توسط هواپیماهی باربری
  2. ارسال بار توسط هواپیماهای مسافرتی تجارتی

فریت بار با هواپیماهای باربری یا فریترها

فریترها یا هواپیما های باربری همان هواپیماهی مسافرتی می باشند که بعد از اتمام کار مفیدشان در مسافربری تبدیل به هواپیمای باربری می شوند و در بخش های مختلف خطوط های هوایی و شرکت های مختلف به ارسال بار می پردازند. این هواپیماهای مسافربری نسبت به باری که قرار است انتقال بدهند تغییر می یابند.

یعنی این تغییرات با توجه با سایز و وزن و اندازه بارها اعمال می شود ، که از فضای خالی موجود در هواپیما برای انتقال یک کالا از نقطه ای به نقطه ی دیگر به نحو احسن استفاده شود . فریترها (هواپیماهای باربری ) اغلب به صورت پرواز های چارتری به نهاد ها ، شرکت ، تجار ، صادر کنندگان ، نهاد های دولتی و غیره سرویس می دهند ، در توضیح بیشتر یعنی اینکه هواپیماهی چارتری وقت معیینی برای پرواز ندارند و با سفارش مشتری اقدام به پرواز می کنند. که اخیرا شرکت های هوایی هواپیماهای مسافری را خریداری کرده و با دادن تغییرات بر روی آنها آن را به هواپیمای باری تبدیل می کنند و در اختیار مشتریان قرار می دهند .

ارسال بار هوایی با هواپیماهای مسافرتی و تجارتی

این نوع هواپیما ها همانطور که از اسمشان نیز معلوم است برای حمل مسفر می باشد و ظرفیت زیادی برای ارسال بار را ندارد . یعنی می توان گفت که فقط قسمت زیرین هواپیما فقط برای حمل چمدان های مسافران این هواپیما است ولی بعضی از این هواپیماهای مسافری دارای مکان خاصی هستند که کالا های تجارتی با آن ارسال می شود .

پرواز هواپیماهای مسافری منظم بوده و وقت آن از قبل تعیین می شود که توسط شرکت های هواپیمایی کنترل می شوند . این شرکت ها در هر پروازی که دارند اگر فضای خالی در هواپیما وجود داشته باشد قبل از پرواز کردن هواپیما آن را به فروش می رسانند.

هواپیماهای مسافرتی دارای دو نوع می باشند :

  • پهن پیکر : این نوع هواپیما ها از بهترین نمونه هواپیماها می باشند ، چون که دارای ظروفی استاندارد در قسمت بار هستند که مسافرانی که تقاضای بار می کنند آن را در اسرع وقت و بدون آسیب دیدگی آن را به کشور مقصد انتقال دهد و فرد کالای خود را در مقصد تحویل بگیرد. این علت باعث شده که این هواپیماها بسیار از دیگر هواپیماها مورد توجه قرار گیرند.
  • باریک پیکر : این نوع هواپیماها دارای فضای کم هم برای مسافران و هم برای کالا است به این صورت که بارگیری و تخلیه آن کاملا دستی صورت می گیرد. در اینجا حمل و نقل بارها بسلامتی انجام نمی شود و به دلیل بارگیری و تخلیه که به وسیله کاگر انجام می شود درصد خسارت نیز بالا می رود. به این دلیل این نوع هواپیماها مورد توجه قرار نمی گیرند.

راهنمای ارسال بار هوایی و فریت بار مسافرتی

راهنمای ارسال بار هوایی ، فریت بار هوایی ، حمل و نقل بار مسافران ایرانی ، ارسال بارهای دانشجویی: فریت بار های مسافرتی به بار هایی می گویند که از فرودگاه ها  و خطوط هوایی ایران بدون اینکه همراهی داشته باشد و با هزینه ای کم و ناچیز و به عنوان بار اضافه به مقصد انتقال داده شود دقت کنید که برای این نوع بار باید بارنامه صدور شود. تمامی محموله ها و لوازم مورد نیاز افراد مهاجر در هر صورت که با هواپیما انتقال داده ئشود را بار هوایی می گویند.

فریت بار مسافران برای بعضی از موارد خاص استثنا دارد که باید رعایت شود البته بستگی به قوانین کشور مبدا و یا مقصد و قوانین گمرک بین الملل نیز بستگی دارد که باید کسی که صادر کننده است این موارد را رعایت کند.

مسافران و مهاجران محترم باید قبل از فرستادن بار و فریت بار ها باید از بعضی قوانین خاصی آشنایی داشته باشند و تمام راه های انتقال بار را بررسی کنند تا در اینده برایشان مشکلی پیش نیاید. می توانیم برای کسب اطلاعات از نوع قوانین از مشاورینی که در شرکت های هواپیمایی وجود دارد راهنمایی گرفت.

آیا حضور مسافر برای ارسال بار الزامی است ؟

قوانین کشور های مختلف و گمرکا های آن ها با فم فرق دارند در کشور عزیز ما قانون به گونه است که باید خود مسافر و یکی از اقوام نزدیک که باید بلیط و گذرنامه و کارت شناسایی معتبر در دست داشته باشند و حضورشان الزامی می باشد.

چگونگی بسته بندی کالا و لوازم مسافرتی

در ارسال بار و لوازم مورد نیاز خود به خارج از کشور باید دقت بسیار زیادی انجام شود و باید داخل جعبه هارا طوری محکم سازی کنیم که بار درون آنها جابجا نشود. حتما پیش می اید که فضای خالی در جعبه ها باقی بماند برای اینکه محکم کاری کنیم می توانیم از مواد ضربه گیر سبک استفاده کنیم مانند نایلون های حباب دار.

شرکت ارسال بار هوایی ما با کادر متخصص و کاربلدی که دارد شما را در بسته بندی لوازم شخصی خود و اسباب و لوازم خانگی شما را یاری می کنند این کار با هزینه ای ناچیز انجام داده می شود . بعضی از کالاهایی وجود دارد که باید به صورت تخصصی بسته بندی شوند مانند مبل و لوازم بزرگ که جعبه های مخصوص خود را دارند که باید به وسیله کادر متخصص انجام شود . ممکن است در بعضی موارد کالاهای چوبی شما که به امریکا و کانادا ارسال خواهد شد باید سم پاشی شوند به این دلیل بهتر است بسته بندی کالا های خود را بدست متخصصین ما در بخش بسته بندی واتگذار کنید و از سالم ماندن لوازم خود اطمینان داشته باشید.

بعضی کالاها در قوانین بین الملل از کالاهای خطرناک محسوب می شوند که این نوع کالاها را باید با پیروی از قانون بین الملل بسته بندی کرد که در حمل و نقل خطر ساز نباشد.

چه کالاهایی برای فریت بار مسافرتی ممنوع شناخته شده اند؟

طبق مقررات هواپیمایی فریت بعضی از اشیا به صورت عمومی ممنوع می باشد مانند : ادکلن ،شامپو،اسپری،عطر،مواد آرایشی،آبلیمو،سرکه ،الکل،ترشیجات و …

طبق قوانین و مقررات گمرک جمهوری اسلامی ایران خارج شدن بعضی از کالاها از کشور ممنوع می باشد که عبارتند از : خروج عتیقه ها ،اشیاء قیمتی ،قطعات پشت نویسی شده ،کتابهای خطی نفیس ،طلا و نقره ،اوراق مینیاتور ،ارز ، تابلوهای اصل ، سنگهای قیمتی ،قالیچه های دست بافت ،تجهیزات نظامی ،مهمات ، نوار ، فیلم ، قالی های کوچک و هرنوع کالا یا شی ء قیمتی که مربوط به میراث فرهنگی کشور باشد . بعنوان فریت مسافرتی ممنوع اعلام شده اند .

زمان مناسب برای فریت بار:

بدیهی است که اینکار در زمان کار مامورین گمرک ها انجام می شود که معمولا از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر انجام می گردد روز های پنجشنبه و جمعه نیز مانند سایر اداره جات تعطیل می باشد.

عواملی که در مقصد برای رسیدن کالا تاثیر می گذارند

– تعداد پرواز هایی که شرکت های هواپیمایی از ایران را دارند

– رزرو شرکت هواپیمایی که بار جهت حمل به آن سپرده شده است برای مقصد مورد نظر مسافر

– قوانین ترانزیت کالا در کشور ثالث

• فریت بارهای مسافری تقریبا ۴ تا ۵ روز طول می کشد که کالا به مقصد مورد نظر مسافر برسد.

مراحل تحویل بارهای مسافری در مقصد

ابتدا باید با تماس گرفتن با شرکت هواپیمایی مورد نظر و یا استعلام از اینترنت که از رسیدن بار های خود به مقصد اطمینان حاصل کردید با در دست داشتن مدارک و کارت شناسایی معتبر اقدام به دریافت بار خود کنید.

بهتر است توضیح مختصری در این رابطه داشته باشیم در برخی موارد شما بهتر است از قوانین فرودگاه های کشور هایی که قصد سفر به انجا را دارید مطلع باشید چون ممکن است کشوری بر تضاد کشور ما باشد . پس بسیار خواهشمند هستیم که قبل از هر اقدامی برای تحویل بار خود از قوانین کشور مقصد خود مطلع شوید . برای بدست آوردن این اطلاعات می توانید از سایت های اینترنتی و یا اقوام و آشنایان در آن کشور سوال کنید و یا می توانید با مشاورین شرکت ارسال بار هوایی ما تماس حاصل فرمایید و اطلاعات خود را کسب نمایید .

برای صحیح کردن اطلاعات فریت بار چه کنیم ؟

اصلاح بار نامه ها باید به وسیله کادر شرکت هواپیمایی که در ایران وجود دارد انجام گیرد و فرودگاه مقصد که بار به آنجا فرستاده می شود هیچ مسئولیتی در این باره ندارد. اگر در فریت بار شما تغییراتی انجام شود فرد ارسال کننده بار موظف است که آن را بصورت کتبی به شرکت هوایی در اسرع وقت اعلام کند که وقت کافی را برای تغییرات داشته باشند. در صورت تغییرات فریت بار شما باید هزینه اینکار را تقبل کنید که نرخ این هزینه در شرکت های متفاوت مختلف می باشد.

اگر در کشور مقصد به محموله ی فرستاده شده اسیبی برسد چه کنیم ؟

حال به مقصد رسیده اید و می خواهید کالای خود را دریافت کنید اگر بعد از دریافتن بار خود سریعا متوجه شدید که آسیبی به بارتان وارد شده به هیچ عنوان از فرودگاه خارج نشوید و هر چه سریعتر به قسمت بار و گمرکات کشور مقصد بروید و محموله آسیب دیده را صورت جلسه کنید و بهتر است که خسارت وارد شده بر کالا عکس گرفته و در دست داشته باشید. ( بهتر است عکسی نیز قبل از فرستادن بار در ایران گرفته شود که هیچ ابهامی وجود نداشته باشد)حال به دفتر شرکت هواپیمایی خود که در فرودگاه مقصد وجود دارد رفته و درخواست کتبی خود را برای خواستن خسارت اعمال می کنیم. مراحلی را که شرح دادیم باید در زمانی کوتاه انجام شود تا درخواستی که شما دارید تاید شود.

• مسافرین و مهاجرین محترم می توانند برای جلوگیری از نوع آسیب دیدگی و ضرر قبل از ارسال بار بسته بندی را بصورت استاندارد و با بهرگیری از کادر مجرب بسته بندی انجام دهند. با سپردن کالای خود به خدمات بار هوایی ما می توانید با خیالی آسوده سفر خود را به پایان برسانید بدون داشتن دغدغه اینکه آسیبی به لوازم شما وارد خواهد شد و یا دغدغه های مثل این.